Blog

 • Aralık 12, 2022

   

  Filament kırılma bayat filament
 • Kasım 08, 2022 Blog Yazıları

   

  Makaradaki Filament Sıkışması Nasıl Önlenir ve Çözülür?

  Filament sıkışması, baskı öncesinde karşılaşmak istemeyeceğiniz problemlerin başında geliyor. Filament dolaşması sorununu nasıl düzelteceğinizi ya da tamamen önleyeceğinizi öğrenmek için blog yazımızı okumaya devam edin!

   

  filament
 • Mayıs 10, 2022 Blog Yazıları

  FDM Nedir?
  FDM, Fused Deposition Modelling’in kısaltılmış halidir. FDM’nin tam olarak Türkçe karşılığı olmamasına rağmen Birleştirmeli Yığma ile Modelleme olarak çevrilebilir. 3D yazıcı terimleri arasında belki de en eskisi FDM’dir. Çünkü FDM teknolojisi, en basit ve en çok bilinen baskı yöntemlerinin başında gelmektedir. 
  FDM teknolojisinde bir tabla üzerine filamentler nozzle aracılığıyla eritilir. Eritilen filamentler üst üste kaynaştırılıp, ürün elde edilir. FDM teknolojisinde pek çok farklı hammadde ile çalışılabildiği için neredeyse her alanda aktif olarak kullanılmaktadır. 

  3d yazici filament
 • Nisan 06, 2022 Blog Yazıları

  3D yazıcılardan ürün elde edilmek adına filament adı verilen bir termoplastik hammadde kullanılır. 3D yazıcılar her ne kadar yüksek teknoloji ile üretilmiş olsa dahi, kullanımı esnasında bazı problemler yaşanabiliyor. 3D yazıcılarda yaşanan problemlere baktığımızda, çoğu problemin 3D yazıcı filamentinden kaynaklı olduğunu görüyoruz.

  3D yazıcı filamentlerinde birbirinden farklı pek çok farklı sorun yaşanabilir. Ancak kullanıcıların geri dönüşlerini incelediğimizde, bazı problemler ile daha sık karşılaşıldığını görüyoruz.

  Bu yazımızda sizler için 3D Yazıcı Filamentlerinde Karşılaşılan Sorunlardan bahsedeceğiz.

   

  3d yazici filament
 • Şubat 14, 2022 Porima Ürünleri

  3D yazıcı ile ürün elde edebilmek için filament adı verilen bir termoplastik hammadde kullanılır. Baktığımızda pek çok farklı filament çeşidi olduğunu görebiliyoruz. Filament çeşitleri, birbirinden farklı özelliklere sahip olduğu için 3D yazıcılar ile farklı koşullara uygun ve farklı özelliklerde ürün üretilebiliyor.

  3D yazıcılarda kullanılan filament çeşitlerinden biri de PLA Star (Simli) Filament olarak bilinir.

  Bu yazımızda sizler için PLA Star Filament ürünümüzden bahsedeceğiz.

  PLA STAR (SİMLİ) FİLAMENT
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR