Porima3D'ye Hoş Geldiniz!

Porima, Polimer ve Malzeme Mühendisleri tarafından yüksek kaliteli filament geliştirilmesi amacıyla kurulan bir yerli teknoloji girişim firmasıdır.

 

Geliştirilen filamentler ile ithalatı önleme nin yanında katma değerli ürünlerin ihraç edilebilmesi için gerekli bilimsel ve ticari çalışmaları yürütmektedir.

 
Interview Candidate
 

Nasıl kurulduk?

Guys Shaking Hand
 
Guy Searching
 

"2017 BigBang StartUp Challenge" Sahnesi

Kurucumuz Serhat Oran'ın, Doktora konusunu hayata geçirme girişimiyle 2017 yılında İTÜ Çekirdek 'in düzenlediği BigBang yarışmasında, İTÜ ARITEKNOKENT ve İTÜNOVA ortaklığı ile yatırım alan 6 girişimden biri olmayı başarmıştır. 

 

Ödüller ve Yarışmalar

Bigbang yarışmasında HP Türkiye'den ödül kazanmıştır.

 

Mercedes-Benz Türkiye, Otomotiv İhracatçılar Birliği (OİB) ve TET-Arge Proje Pazarı gibi önemli yarışmalarda derece elde etmiştir.

Guy Working
 
Two people working together

Şirket Kurulumu

Kurucu ortağımız Kadri Karadeniz, profesyonel iş hayatında edindiği operasyon ve üretim süreçlerindeki tecrübeleri ile ekibe katılmıştır. 

 

Böylelikle Porima; akademik bilgi ile sanayi tecrübesinin disiplinler arası çalışması,  alınan yatırım desteği ve kazanılan ödülleri KOSGEB ArGe İnovasyon Desteği ile güçlendirip 5 Haziran 2018 tarihinde kurulmuştur.

 

2020 yılından itibaren Amerika, Avrupa ve Ortadoğu'ya ihracata başlamıştır. Satış hacmi büyüyerek devam etmektedir.

 

Referanslarımız

 
Referral Logos
 
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR